JANICA KOSTELIĆ DOBILA DOSTOJNU NASLJEDNICU?

Tekst: R. F.

Nakon osvajanja titule na neslužbenom svjetskom prvenstvu za mlade, poznatijem kao Topolino, mlada 16-godišnja hrvatska skijašica Zrinka Ljutić, ostvarila je sjajan rezultat u svojoj prvoj FIS veleslalomskoj utrci u talijanskoj Soldi u ponedjeljak, 9. studenog 2020. godine. Ljutić je krenula sa startnim brojem 114 i prvu vožnju završila na 33. mjestu da bi u drugoj vožnji završila kao 21. s drugim najboljim vremenom druge vožnje. Dan kasnije, u utorak, 10. studenog 2020. ponovno je u Soldi na rasporedu bio veleslalom na kojem je Ljutić imala startni broj 108. i ponovno oduševila. Visoko 17. mjesto iz prve vožnje je ponovo poboljšala drugim najboljim vremenom druge vožnje i u konačnici se plasirala na deveto mjesto.

FIS utrke su po snazi odmah ispod utrka Svjetskog kupa u kojem skijaju najbolje skijašice na svijetu, a u kojem su posljednje hrvatske predstavnice bile Janica Kostelić, Ana Jelušić i Nika Fleiss.

Da podsjetimo, početkom 2020. godine Zrinka Ljutić je postala najboljom skijašicom svijeta, osvojivši čak četiri zlatne medalje na najjačem svjetskom natjecanju za mlade skijaše. Sudeći po impresivnim rezultatima, čini se da je ikona hrvatskoga ženskog skijanja dobila dostojnu nasljednicu.

Ova web-stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva. Pretpostavit ćemo da se s time možete slagati, ali možete odbiti ako želite. Slažem se Opširnije...